HS Fall League Schedule

Week 1

Week Date Time Location Level Home Score Visitor Score
1 Sept 16th 8:30-9:30AM TDYCC
9:30-10:30AM Varsity Pearl River 59 Valhalla 50
10:30-11:30AM Varsity Nyack 36 Irvington 38
11:30-12:30PM JV Fundamental SS 37 ECP 25
12:30-1:30PM JV Suffern 27 ECP 26
1:30-2:30PM JV Stamford 34 Eagles 36
2:30-3:30PM Varsity Stamford 66 Sacred Heart 45
3:30-4:30PM Varsity Masters 48 Portchester 33
4:30-5:30PM Varsity Hamilton 55 Saunders 35
5:30-6:30PM Varsity Eastchester 42 Rye Neck 44
6:30-7:30PM Varsity Harrison 46 Ardsley 42
7:30-8:30PM Varsity Dobbs Ferry 43 Fox Lane 42
8:30-9:30PM Varsity Mamaroneck 45 Salesian 42

Week 2

High School Boys Varsity Fall League
Week Date Time Location Level Home Score Visitor Score
2 Sept 23rd 8:30-9:30AM TDYCC Varsity Mamaroneck 45 Pearl River 47
9:30-10:30AM Varsity Dobbs Ferry 51 Rye Neck 27
10:30-11:30AM Varsity Fox Lane 32 Nyack 36
11:30-12:30PM JV Fundamental SS 62 Eagles 28
12:30-1:30PM Varsity Peekskill 29 Suffern 57
1:30-2:30PM JV Suffern 38 Stamford 16
2:30-3:30PM Varsity Masters 41 Stamford 65
3:30-4:30PM Varsity Portchester 39 Stamford 54
4:30-5:30PM Varsity Minutemen 35 Irvington 38
5:30-6:30PM Varsity Salesian 56 Hamilton 53
6:30-7:30PM Varsity Valhalla 36 Saunders 23
7:30-8:30PM Varsity ECP 24 Harrison 64
8:30-9:30PM Varsity Eastchester 62 Ardsley 34

Week 3

Week Date Time Location Level Home Score Visitor Score
3 Sept 30TH 8:30-9:30AM TDYCC Varsity Pearl River Irvington
9:30-10:30AM Varsity Suffern Hamilton
10:30-11:30AM Varsity Nyack Dobbs Ferry
11:30-12:30PM JV Fundamental SS Suffern
12:30-1:30PM Varsity Peekskill Minutemen
1:30-2:30PM Varsity Peekskill Stamford CT
2:30-3:30PM JV ECP Stamford CT
3:30-4:30PM Varsity Masters Salesian
4:30-5:30PM Varsity Valhalla Portchester
5:30-6:30PM Varsity ECP Ardsley
6:30-7:30PM Varsity Rye Neck Harrison
7:30-8:30PM Varsity Eastchester Saunders
8:30-9:30PM Varsity Mamaroneck Fox Lane

Week 4

Week Date Time Location Level Home Score Visitor Score
4 Oct 7th 8:30-9:30AM TDYCC Varsity Mamaroneck Dobbs Ferry
9:30-10:30AM Varsity Pearl River Harrison
10:30-11:30AM Varsity Nyack Salesian
11:30-12:30PM Varsity Suffern Minutemen
12:30-1:30PM Varsity Suffern Irvington
1:30-2:30PM Varsity Peekskill Fox Lane
2:30-3:30PM Varsity Hamilton ECP
3:30-4:30PM Varsity Portchester ECP
4:30-5:30PM Varsity Ardsley Rye Neck
5:30-6:30PM Varsity Eastchester Valhalla
Clark Academy
11-12pm JV Fundamental SS ECP
12-1pm JV Suffern ECP
1-2pm JV Suffern Eagles
2-3pm Varsity Saunders Masters

Week 5

Week Date Time Location Level Home Score Visitor Score
5 Oct 14th 8:30-9:30AM TDYCC Varisty Mamaroneck Hamilton
9:30-10:30AM Varisty Pearl River Dobbs Ferry
10:30-11:30AM Varisty Nyack Saunders
11:30-12:30PM Varisty Suffern Fox Lane
12:30-1:30PM JV Eagles ECP
1:30-2:30PM JV Fundamental SS Stamford CT
2:30-3:30PM Varisty Clarkstown South Peekskill
3:30-4:30PM Varisty Harrison Masters
4:30-5:30PM Varisty Stamford CT Salesian
5:30-6:30PM Varisty Minutemen Portchester
6:30-7:30PM Varisty Valhalla Ardsley
7:30-8:30PM Varisty Rye Neck ECP
8:30-9:30PM Varisty Irvington Eastchester

Week 6

Week Date Time Location Level Home Score Visitor Score
6 Oct 21ST TDYCC
9:30-10:30AM Varsity Pearl River Ardsley
10:30-11:30AM Varsity Nyack Peekskill
11:30-12:30PM Varsity Suffern Salesian
12:30-1:30PM JV Fundamental SS Eagles
1:30-2:30PM JV Suffern Stamford CT
2:30-3:30PM Varsity Hamilton Stamford CT
3:30-4:30PM Varsity Portchester Eastchester
4:30-5:30PM Varsity Clarkstown South ECP
5:30-6:30PM Varsity Clarkstown South Mamaroneck
6:30-7:30PM Varsity Valhalla Rye Neck
Clark Academy
11-12PM Varsity Irvington Fox Lane
12-1PM Varsity Saunders Harrison
1-2PM Varsity Saunders Minutemen
2-3PM Varsity Masters Dobbs Ferry

Week 7

Week Date Time Location Level Home Score Visitor Score
7 Oot 28 th TDYCC
9:30-10:30AM Varsity Pearl River Fox Lane
10:30-11:30AM Varsity Nyack Eastchester
11:30-12:30PM JV Fundamental SS ECP
12:30-1:30PM JV Stamford CT ECP
1:30-2:30PM JV Stamford CT Eagles
2:30-3:30PM JV Suffern Eagles
3:30-4:30PM Varsity Portchester Hamilton
4:30-5:30PM Varsity Stamford CT Mamaroneck
5:30-6:30PM Varsity Clarkstown South Rye Neck
6:30-7:30PM Varsity Clarkstown South Ardsley
7:30-8:30PM Varsity ECP Valhalla
Clark Academy
11-12PM Varsity Suffern Dobbs Ferry
12-1PM Varsity Minutemen Harrison
1-2PM Varsity Peekskill Salesian
2-3PM Varsity Masters Irvington

Week 8

Week Date Time Location Level Home Score Visitor Score
8 Playoffs – November 4th TDYCC
12-1PM JV SEMI-FINAL 1ST SEMI-FINAL 4TH
1-2PM JV SEMI-FINAL 2ND SEMI-FINAL 3RD
2-3PM JV FINAL
3-4PM VARSITY PLAYOFF 4TH PLAYOFF 5TH
4-5PM VARSITY PLAYOFF 3RD PLAYOFF 6TH
5-6PM VARSITY SEMI-FINAL 1ST 4TH/5TH WINNER
6-7PM VARSITY SEMI-FINAL 2ND 3RD/6TH WINNER
7-8PM VARSITY FINAL